ÜRÜN BUL

ÜRÜNLER
ALBA ÜRÜNLERİ


HI-FERT ÜRÜNLERİ


ELLIPTECH K

EC FERTILIZIER
POTASYUM ÇÖZELTİSİ

GARANTİ EDİLEN İÇERİK :   (W/W)
Suda Çözünür Potasyum Oksit (k2o) : %10
Net Ağırlığı:     : 0,6-1,2-2,4-4,8-6-9,6-12,24 kg    0,5-1-2-4-5-8-10-20 L
Depolama Sıcaklığı:   : 0/+40 'C
Fiziki Görünüşü:       : Siyahımsı sıvı
Yoğunluğu:       : 1,2 g/lt
Ticari Takdim Şekli:   : 1, L Pe Ambalajlarda


ETKİ ŞEKLİ ve KULANIM ŞEKLİ:
Bitkilerde potasyum önemli makro elementlerden bir tanesidir. Direkt verime ve kaliteye hizmet etmektedir. Bitkide eksikliklerin de Yaprakların uclarında ve kenarlarında sararma ve nekroz (doku ölümü) görülür. Yapraklarda bazen kıvrılmalar görülür. Sararma belirtileri önce yaşlı yapraklarda görülür. Aşırı noksanlıklarda bitkinin büyümesi yavaşlar, buna bağlı olarak su kaybı ve genel zayıflama görülür. Meyve normal gelişme gösteremez, renkte, olgunlaşmada ve meyve dokusunda olduğu kadar, şeker-asit dengesinde de sorunlar çıkarır.
Uygun oranlarda ve zamanında potasyum uygulama sonucu bitki de ;Daha iyi renklenme, Erken olgunlaşma, İri meyve sayısının artması, Daha homojen meyve, Besin değeri daha yüksek meyve, Mineral madde içeriği daha fazla meyve, Meyve sertliğinin artması, Meyvedeki şeker oranının artması, Lezzetin artması, Daha sağlıklı meyve oluşumu gözlenmektedir.
Özellikle bağlarda meyve şişirme döneminde aktif bir rol almaktadır. En iyi etki Flowtech ya da Roottech ile birlikte uygulamalardan alınmıştır.

 
Firmamız verilen dozları tavsiye niteliğinde vermektedir. Bitkinin durumu, toprak ve hava şartları bu tavsiye dozların artmasına veya azalmasına yol açar. Bu sebeple en doğru  uygulama dozu, firmamız teknik ekiplerinin arazi kontrolleri yada bayilerimizin tavsiyeleri doğrultusunda olmalıdır. Firmamız yalnızca ambalajı bozulmamış ve son kullanım tarihi geçmemiş ürünlerimizin içeriğini garanti eder.
Ürün Tescil Belgesi ve Etiketler
590ELLİPTECH K TESCİL.jpg
682ELLİPTECH K ETİKET 1.jpg
556ELLİPTECH K ETİKET 2.jpg
Kurumsal

Hakkımızda
Lisans
Ürünler

Alba
Hi-Fert
Bayiler

Bayi Haritası
İletişim

Adres & Telefon
İletişim Formu